Expedice karakoram

20. dubna 2016 v 21:49 | Jenny-Louise |  Jak jde život
Ahoj, tak jsem zase tady.
Dneska jsem se zúčastnila závodu Expedice karakoram (já vím, je to hrozný název, pořád si ho nedokážu zapamatovat, takže jsem si to kvůli tomuhle článku musela vygooglit:D) a říkala jsem si, že bych vám o tom mohla napsat, protože mi připadal super, ale asi není moc známý, což je podle mě velká škoda.
Nebudu tu ale jenom popisovat v čem to spočívá, ale i jak jsem se k tomu dostala (to jen takové upozornění, abyste se pak třeba nedivili).

Tak tedy...

V pondělí ke mně o přestávce přišla naše školní psycholožka a zároveň učitelka biologie, jestli bych se prý nechtěla zúčastnit lezeckého závodu. Ptala se zrovna mě, protože věděla, že chodím na lezení, což bylo divné, jelikož jsem o tom nikomu neříkala (ne, že bych se za to styděla, ale prostě na to nikdy nepřišla řeč), tak jsem teda odpověděla, že klidně půjdu, protože ten den, kdy to mělo být (ve středu), jsme měli psát nějaký super těžký test z fyziky. Ale bylo mi divné, jak ví, že lezu, tak jsem se jí na to zeptala a ona na to, že to ví celá moje třída. To by mě fakt zajímalo, kde to vzali... Ale teď zase zpátky k tématu.

V úterý jsem zjistila, že se nejedná o lezení na stěně, jak jsem se původně domnívala, ale v lanovém centru. Trochu mě udivilo, že se ta učitelka (budeme jí říkat třeba Učitelka s velkým U, jo?) sháněla po mně, protože mi připadá, že v lanáči může lézt každý, ať už má nějaké zkušenosti nebo ne, a vyjde to nastejno.

Ve středu už došlo na závod samotný. Pořadatelem bylo Lanové centrum PROUD, které má své pobočky (nevěděla jsem, jak jinak to nazvat) různě po ČR. Závodilo se ve družstvech po šesti, ale na některých překážkách jsme se mohli rozdělit na trojice - jeden vždy lezl, pak někdo jistil a třetí byl pomocný jistič. Ale na týmových překážkách lezli dva a zbytek jistil. Stanoviště byla různě těžká, a tak logicky byla i za různý počet bodů. Abychom si zdvojnásobili body, mohli jsme plnit i nějaké úkoly navíc, které byly třeba na logiku nebo na spolupráci. Takhle jsme lezli dvě hodiny a pak jsme si zahráli ještě nějaké hry, aby instruktoři mezitím mohli spočítat body. A pak bylo vyhlášení... A můj tým byl první, chachacha... A víte proč? Protože v naší kategorii bylo jenom jedno družstvo:D To se občas stává, no. V té druhé kategorii byla zase jenom dvě družstva. Kdyby se to ale nerozdělovalo do kategorií, byli bychom poslední, takže takhle jsme si alespoň polepšili:) Ale Učitelka si myslí, že tým co vyhrál podváděl a popravdě já s ní tak trochu souhlasím, ale prosím nemyslete si, že jim závidím, nebo tak něco. V pravidlech totiž je, že v každým družstvu by měli být tři kluci a tři holky, ale oni tam žádné dívky neměli, takže byli ve výhodě, protože přece jen holky jsou většinou malé a já jsem třeba někam vůbec nemohla vylézt, protože jsem tam nedosáhla a tím jsme samozřejmě přišli o body. Taky jich bylo osm a ne šest, takže když se někdo unavil, mohli se prostě vystřídat, že jo.

Ale i tak to podle mě bylo strašně super.

Vaše Jenny-Louise
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama