Seriál Svatyně (Sanctuary) - 1. série

13. dubna 2016 v 18:34 | Jenny-Louise |  Seriáloholikům
Ahoj, tak jsem zase tady.
Před nějakou dobou jsem dokoukala Forever (na to jsem taky napsala recenzi) a pak jsem nevěděla na co se dívat dál. A vzhledem k tomu, že jsem na seriálech závislá, vyzvídala jsem od všech svých kamarádů, co by mi doporučili. A tak jsem se začala dívat na Svatyni. Ještě jsem ale neviděla všechny série, takže jsem napsala recenzi jen na tu 1.

Tak snad se vám to bude líbit:)
Vaše
Jenny-Louise


zleva: John Druitt, Helen Magnusová, Ashley Magnusová a Will Zimmerman

O ČEM TO JE

Hlavní postavy:
soudní psychiatr Will Zimmerman (Robin Dunne)
doktorka Helen Magnusová (Amanda Tapping)
Ashley Magnusová (Emilie Ullerup)

V prvním dílu Will zrovna pracuje na případu s několika mrtvými a záhadným chlapcem, když se setká se záhadnou ženou Helen, která s Willem jako jediná souhlasí v tom, že to nebyla obyčejná vražda. Vezme ho do Svatyně, kde zjistí, že mezi lidmi nepozorovaně žijí tzv. abnormálové, tedy ne úplně normální bytosti. Doktorka mu vysvětlí, že úkolem Svatyně je udržovat příměří mezi abnormály a lidmi a že je to místo, kde všechny bytosti mohou žít beze strachu z lidské rasy anebo kde jsou naopak drženy, aby neublížily ony lidem. Nabídne také Willovi, že by u ní mohl pracovat, ale on se zpočátku zdráhá. Svou práci má rád, ale je pravda, že dokáže vidět víc než jeho kolegové a kvůli svým ,,šíleným" teoriím už byl vyhozen z FBI. Rozhodně se tedy, že Helen a její dceři Ashley bude pomáhat s ochraňování abnormálů. Jednotlivé díly spolu většinou moc nesouvisí, vždycky jde o další případ. Několikrát se v roli nepřítele Svatyně objeví organizace Cabal, která využívá abnormálů ke svým nekalým úmyslům. Po troškách se také dozvídáme něco o minulosti Helen a jejích starých přátel z Pětice - společnosti, která vznikla asi před sto šedesáti lety, když si doktorka Magnusová, Nikola Tesla, John Druitt, Watson a ještě jeden muž (ten se v seriálu neobjeví, protože na rozdíl od svých dlouhověkých kamarádů už dávno umřel) píchli dávku upírské krve.

MŮJ NÁZOR
První dva díly jsou podle mě celkem nudné, protože se tam toho zas tolik neděje, ale když to vydržíte a budete se koukat dál, je to vážně super:) Nejvíc se mi líbí Nikola Tesla, Henry Foss a John Druitt, ti jsou nejlepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama